Στην περιοχή της Κωπαΐδας βρέθηκε σήμερα το πρωί ο Περιφερειάρχης Στερεάς κ.Φάνης Σπανός για να δει από κοντά τις πλημμυρισμένες εκτάσεις.
Τα έντονα καιρικά φαινόμενα πλήττουν ξανά τη Στερεά, με τα ποτάμια να κατεβάζουν μεγάλες ποσότητες νερού. Η Κωπαΐδα έχει πλημμυρισμένες εκτάσεις, αλλά είναι καλά δουλεμένη και πλέον ασφαλής. Είμαστε επιτόπου και επιχειρούμε παντού. Ευχαριστώ όλους όσους επαγρυπνούν μέχρι αυτή την ώρα…έγραψε ο Φάνης Σπανός στη σελίδα του στο facebook
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-R_7il4HnLAY/XonLmf6r_UI/AAAAAAACx-I/my5sVvRduXk7fhcqJAjfxyN4hn5jaj01gCLcBGAsYHQ/s640/91874023_10160481290619852_5694634671762046976_n.jpg?resize=640%2C854&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-YqH5YRNOLoA/XonLnXctgKI/AAAAAAACx-M/3WOivyfCx28eQQqV7lm5iOeA-fBcijK_QCLcBGAsYHQ/s640/92391748_10160481290849852_1025949824521863168_n.jpg?resize=640%2C853&ssl=1)