Να επέμβουν πριν καταστραφεί ολοσχερώς ο χλοοτάπητας
Ο κίνδυνος να ξεραθεί το χόρτο λόγω προβλημάτων στο σύστημα ποτίσματος είναι πλέον ορατός.
Εικόνες εγκατάλειψης συναντήσαμε στο γήπεδο των Λεύκτρων
Οι φωτογραφίες τα λένε όλα….
Όπως βλέπετε ο αγωνιστικός χώρος βρίσκεται σε άθλια κατάσταση, ουσιαστικά ο χλοοτάπητας είναι σχεδόν κατεστραμμένος,, ενώ και στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου η κατάσταση είναι απoκαρδιωτική.
Σήμερα, η κατάσταση του αθλητικού γηπέδου των Λεύκτρων προκαλεί θλίψη και είναι ένα από τα παράπονα που μεταφέρουν στο permissos.gr ,κάτοικοι και ποδοσφαιριστές και ζητούν να εξασφαλιστεί η βασική συντήρησή του ώστε να μπορούν να αθλούνται σ’ ένα ανθρώπινο γήπεδο.
Ας ελπίσουμε ότι μετά την δημοσιοποίηση του ρεπορτάζ, οι ιθύνοντες του Δήμου Θηβαίων,θα προχωρήσουν στις απαιτούμενες ενέργειες.
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2021/09/242107245_593900598449690_8599328052572269487_n-001.jpg?resize=625%2C840&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2021/09/242015919_3027044764220441_361701522787563790_n.jpg?resize=625%2C840&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2021/09/242025646_2711949379112640_5512248812218898849_n.jpg?resize=625%2C840&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2021/09/242151049_288806869312526_6959477418676826987_n.jpg?resize=625%2C840&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2021/09/242053864_894178338198940_8251933217347262408_n.jpg?resize=625%2C840&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2021/09/242095652_1332294260500820_6624489670750159676_n.jpg?resize=625%2C840&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2021/09/242130662_391154895958915_6463631502843443007_n.jpg?resize=625%2C840&ssl=1)