Κ19: Σπουδαία εμφάνιση ο Λεβαδειακός, αλλά λύγισε από τον ΠΑΟΚ

Η ομάδα Κ19 του Λεβαδειακού πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στον ΠΑΟΚ, αλλά γνώρισε την ήττα στο φινάλε με 3-2, στις αθλητικές εγκαταστάσεις του «Αγ.Σπυρίδωνα».

Η ομάδα του Βαγγέλη Φραγκιά στάθηκε εξαιρετικά απέναντι στον ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Superleague και μάλιστα ήταν αυτή που προηγήθηκε από το 14ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από κόρνερ, με τον Χατζόπουλο.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γρήγορα το τέρμα της ισοφάρισης (16′), με το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 67′, αλλά ο Λεβαδειακός έφερε ξανά το παιχνίδια στα ίσια μόλις τρία λεπτά αργότερα με τον Τσεμπερλίδη. Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 78ο λεπτό, με την ομάδα μας να μην παίρνει το θετικό αποτέλεσμα από το παιχνίδι, αλλά να κρατάει την πολύ ελπιδοφόρα εμφάνιση.

Η σύνθεση του Λεβαδειακού: Μουλαράς, Κελεμένι, Μπότσης, Γεωργίου, Χατζόπουλος (αλλαγή Ζαπουνίδης), Παπαδημητρίου (αλλαγή Μυκάλης), Μπέκας, Τσεμπερλίδης, Τσακίρης (αλλαγή Μπακαλέξης), Ματζαλλάκου, Βαγιωνάς

Αναπληρωματικοί: Περπερίδης, Μπακαλέξης, Γιάχο, Γώγος, Χατζησάββας, Κυρολίβανος, Ζαπουνίδης, Μορφακίδης, Μυκάλης

Πηγή:levadiakosfc.gr