Λάρισα – Λεβαδειακός 2-2: «Αγκάλιασαν» την άνοδο οι Βοιωτοί

Καθοριστικό βήμα για την επιστροφή του στη Stoiximan Super League έκανε σήμερα ο «εφτάψυχος» Λεβαδειακός, ο οποίος στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ του Βορείου Ομίλου της Betsson Super League 2 αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2-2 στην «AEL FC Arena» απέναντι στη Λάρισα, που προηγείτο με 2-0 έως το 85ο λεπτό της αναμέτρησης χάρη στα δύο τέρματα του Φατάι (5′, 12′).

Παρ’ όλα αυτά, οι Βοιωτοί δεν το έβαλαν κάτω και στο 86’ μείωσαν αρχικά με τον Τσιριγώτη ενώ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισαν με το γκολ του Ρομό, ο οποίος έγινε ο ήρωας της ομάδας του. Έτσι, με 5 αγώνες να απομένουν για την ολοκλήρωση της ειδικής διαδικασίας και τον Λεβαδειακό να κρατά τη διαφορά των 7 βαθμών από τους Θεσσαλούς, η άνοδός του πλέον μοιάζει σχεδόν αδύνατο να αμφισβητηθεί.

ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα, Φατάι, Πεντρόζο, Παπαγεωργίου, Μαυριάς

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Πούρινεν, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Μπελμόντε, Μεχία, Κουάντρα, Νίκας, Γιαννιώτας, Μπαΐροβιτς