Από τις πιο συγκινητικές συναντήσεις που μπορεί να ζήσει ένας άνθρωπος είναι αυτή με παλιούς συμμαθητές του.
Μια τέτοια, λοιπόν, συνάντηση μετά από 44 χρόνια θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου στις 11:00 στο Λύκειο Αλιάρτου.
Εκεί θα συναντηθούν οι μαθητές του γυμνασίου Αλιάρτου που αποφοίτησαν το 1974 και θα τιμήσουν τον καθηγητή τους Σπύρο Παπαδημητρίου, ο οποίος έπαιξε καθοριστικό ρόλο τόσο στην εκπαίδευσή τους όσο και στην διαμόρφωση του χαρακτήρα τους.
![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/-LieMO2JVS4Q/XAqY0OPRsdI/AAAAAAACZ-M/wWbo99L3asg83LDWqlrdJ8dLO5UoqkN5QCLcBGAs/s640/%25CE%25A3%25CE%25A0%25CE%25A5%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A3%2B%25CE%259A%25CE%2591%25CE%2599%2B%25CE%2595%25CE%2593%25CE%25A9.jpg?w=640&ssl=1)