Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση, ο Σύλλογος Σαρακατσαναίων Θήβας “ΤΑ ΚΟΝΑΚΙΑ ” επισκέφθηκε με ομάδα παιδιών του χορευτικού το Γηροκομείο Θήβας ΟΧΕΚ – (ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΥΡΙΩΝ ΘΗΒΑΣ.Τα παιδιά τραγούδησαν τα κάλαντα , χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς και ευχήθηκαν Καλά Χριστούγεννα στους ένοικους του Γηροκομείου . Η Πρόεδρος του Γηροκομείου, κα. Βασιλική Λάσπη, το προσωπικό και οι ένοικοι του Γηροκομείου, ευχαρίστησαν τον Σύλλογο για την παρουσία του.
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-_cdr2z97SzQ/XCETKAy9BlI/AAAAAAACbEY/-ci8Cy0Zqo4xqYjHpfRKXmSFI2Yj-gdqgCLcBGAs/s640/48404313_342991253099462_5214475328277184512_n.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-nHQ9NzmpPQg/XCETKx4igCI/AAAAAAACbEc/7kIeN_sN7uEyf4hLePQYma0kFcFWZ0T4gCLcBGAs/s640/48408551_2268824736685900_6726333151095816192_n.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-jS1BLtDFRrE/XCETMpi8crI/AAAAAAACbEg/fHx5x5k0_o4IF60h1X6g5iVMM00rC9F7gCLcBGAs/s640/48409431_578907502554104_3185904807713964032_n.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-MyZEdgGXlHA/XCETNuEE0fI/AAAAAAACbEk/2lo1eBulw3MCPee8pzajJoKk5Y7rYDtQACLcBGAs/s640/48413141_372673139945633_6089820097340243968_n.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-G_QCvaKibXA/XCETOn0QWDI/AAAAAAACbEo/6TNw8f-wN2AsvVI7_A2SJbaA8MNe5jIZQCLcBGAs/s640/48413886_2106387806085872_76912805457952768_n.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/-FWDzDM6AgiY/XCETP6J8y7I/AAAAAAACbEs/zAJ0fla6ok8-MVuHn-26u6CAd8b95j_DQCLcBGAs/s640/49044799_567401880337998_8094669139865501696_n.jpg?w=640&ssl=1)