Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση αλληλεγγύης συνδιοργάνωσε η Ιερά Μητρόπολη Θηβών και Λεβαδείας και η Χορωδία της Δαύλειας το απόγευμα της Τετάρτης 26 Δεκεμβρίου 2018. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Πνευματικό Κέντρο της Μητροπόλεως στη Δαύλεια (Μετόχι Ιεράς Μονής Ιερουσαλήμ).
Η Χορωδία υπό την διεύθυνση του Δικηγόρου και Καθηγητού Μουσικής κ. Δημητρίου Καρούζου έψαλε Χριστουγγενιάτικους ύμνους και κάλαντα και τραγούδησε παραδοσιακά τραγούδια με τη συνοδεία ορχήστρας παραδοσιακών οργάνων. Ενώ, επίκαιρα μίλησε ο Ηγούμενος της Ιεράς Μονής Οσίου Λουκά πανοσ. Αρχιμ. π. Σεραφείμ Παυλίδης.
Ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Γεώργιος ευχαρίστησε τους συντελεστές της εκδήλωσης και ευχήθηκε σε όλους Χρόνια πολλά και o ενανθρωπήσας Χριστός να ειρηνεύει τις καρδιές όλων και το νέο έτος να είναι ελπιδοφόρο και ειρηνικό.
imtl.gr
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-BHajn9QCh0w/XCUBPJ-jRfI/AAAAAAACbLw/J0WGIqhWd5wC2jGZuCZXAjqTEGHVOhKWwCLcBGAs/s640/IMG_0596.jpg?resize=601%2C400&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-bnO8hKq_x3k/XCUBQ9irjXI/AAAAAAACbL0/lusO39vA3GIB17z7_7U41y3WQyWJQwNgwCLcBGAs/s640/IMG_0597.jpg?resize=608%2C405&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-uEA-5lbHw3k/XCUBSqYJCGI/AAAAAAACbL4/7KRfsvXya9kF9Uah43-9tGok2nqJ3ztbQCLcBGAs/s640/IMG_0707.jpg?resize=603%2C401&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/-qgv6J8zQVjw/XCUBU-NP_aI/AAAAAAACbL8/90agip0bgKondKUhtZxEKxIzvXwHDm_rQCLcBGAs/s640/IMG_0711.jpg?resize=602%2C401&ssl=1)