Την Πέμπτη 24 Ιανουαρίου και την Παρασκευή 25 Ιανουαρίου 2019 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θηβών και Λεβαδείας κ. Γεώργιος μετέβη στο Σχηματάρι, όπου ευλόγησε τη βασιλόπιτα του ΕΠΑΛ Οινόης-Σχηματαρίου και του Γενικού Λυκείου Σχηματαρίου αντίστοιχα, κατόπιν σχετικών προσκλήσεων των Διευθυντών των Σχολείων. Στην ευλογία της βασιλόπιτας των Σχολείων συμμετείχαν όλοι οι μαθητές με τους καθηγητές τους. Ο Σεβασμιώτατος ευχήθηκε σε όλους καλή, ευλογημένη και ειρηνική χρονιά, επίσης ευχήθηκε καλή πρόοδο στους μαθητές και καλή δύναμη στους καθηγητές.
imtl.gr
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-GC1q1-O5qL4/XEs3T3xvwMI/AAAAAAACcfM/s7hHqHhqntQj19DbQ3l1dPlMbsD8WXGWgCLcBGAs/s640/IMG-1fccdaf6a25e7dcb2485194ca6c33a55-V.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-IJDp4bzBcgA/XEs3VvkxBaI/AAAAAAACcfQ/5wHGbvVOM_M7S8GiCzXiIKvfmFhB1hFcQCLcBGAs/s640/IMG-46e4c18d570a08a7641fb4cab6d2626b-V.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-HHGFXTgoZ7k/XEs3WuZsIsI/AAAAAAACcfU/wPEgktaFBME3Tp1zdkClgfGS04Z9AsotwCLcBGAs/s640/IMG-8627965d7c47b8fa7e7af75ad250fc85-V.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-UBeC94tFk88/XEs3YUmGcGI/AAAAAAACcfY/KX3EDV8n2582j_hDX9OaxeGR5VhwptzCQCLcBGAs/s640/IMG-b6e478d08b55eda090df7b54da287e8e-V.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-tFhTGOZxDmo/XEs3aAH3YsI/AAAAAAACcfc/CCtEwXCEjQcJvjh1FetLTtaK0lz30upzQCLcBGAs/s640/IMG-dc9091f91bffb7a1c9169afed353e99a-V.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/-VJoZH6-E8_s/XEs3bPPZZxI/AAAAAAACcfg/PEBdPgNbegcp4qfCWq4ycsrez_bthK91ACLcBGAs/s640/IMG-e5d969872dabc16cd718538186920f83-V.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![Την Πέμπτη 24 Ιανουαρίου και την Παρασκευή 25 Ιανουαρίου 2019 ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θηβών και Λεβαδείας κ. Γεώργιος μετέβη στο Σχηματάρι, όπου ευλόγησε τη βασιλόπιτα του ΕΠΑΛ Οινόης-Σχηματαρίου και του Γενικού Λυκείου Σχηματαρίου αντίστοιχα, κατόπιν σχετικών προσκλήσεων των Διευθυντών των Σχολείων. Στην ευλογία της βασιλόπιτας των Σχολείων συμμετείχαν όλοι οι μαθητές με τους καθηγητές τους. Ο Σεβασμιώτατος ευχήθηκε σε όλους καλή, ευλογημένη και ειρηνική χρονιά, επίσης ευχήθηκε καλή πρόοδο στους μαθητές και καλή δύναμη στους καθηγητές.
imtl.gr](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-XFUH1Uvrwmk/XEs3cSPoOSI/AAAAAAACcfk/zOj0qYHWkB8n79EivLrHDWa05d4nHABGACLcBGAs/s640/IMG-edd0a6c1ac871c2e80c39e4b1c084f22-V.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)