![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-Rb09w03prj8/XGG52CGjzBI/AAAAAAACdPA/zr3FSnd3d68Fo_AMhw11eUgnr-0CI0pKgCLcBGAs/s640/51882905_2054537094599586_7702999724839665664_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
Με ιδιαίτερη λαμπρότητα τελέσθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 9 Φεβρουαρίου ο Μέγας Αρχιερατικός Πανηγυρικός Εσπερινός της εορτής του Αγίου Ιερομάρτυρος Χαραλάμπους στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό των Θεσπιών, κατά το οποίο χοροστάτησε, ευλόγησε τους άρτους ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Θεσπιών κ. Συμεών.
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-8vnXCwoP4Ik/XGG5us1PnNI/AAAAAAACdOs/Y_hZlXgJdkQdDnLh_tacfS70SDZdm_mSwCLcBGAs/s640/51808566_2054536434599652_2366139234743484416_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
Το απόγευμα του Σαββάτου 9 Φεβρουαρίου 2019 στον Ιερό Ναό Αγίου Χαραλάμπους Θεσπιών τελέστηκε πανηγυρικός Εσπερινός χοροστατούντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Θεσπιών κ. Συμεών, συγχοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Ποιμενάρχου μας κ. Γεωργίου. Ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Γεώργιος καλωσόρισε τον Θεοφιλέστατο κ. Συμεών στην πάλαι ποτέ διαλάμψασα Επισκοπή Θεσπιών, της οποίας τον τίτλο φέρει ο κ. Συμεών, τονίζοντας ότι βρίσκεται δίπλα στον Μακαριώτατο Αρχιεπίσκοπο ως Πρωτοσύγκελος της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών. Το θείο λόγο κήρυξε ο Θεοφιλέστατος κ. Συμεών, ο οποίος επίσης εξέφρασε την αγάπη και τον σεβασμό του προς τον Σεβασμιώτατο κ. Γεώργιο. Ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Γεώργιος εκ μέρους του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου Θεσπιών πρόσφερε ένα εγκόλπιο στον Θεοφιλέστατο Επίσκοπο Θεσπιών κ. Συμεών.
Το πρωί της Κυριακής 10 Φεβρουαρίου ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Θεσπιών κ. Συμεών τέλεσε τη Θεία Λειτουργία στον ως άνω Ιερό Ναό με την συμμετοχή πολυπληθούς εκκλησιάσματος.
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-Z-B0Ph4CzFY/XGG5ghB0vfI/AAAAAAACdOc/N2gjUqjm5c0jp4I0FT-cHzQVsNwahLJtgCLcBGAs/s640/51765951_2054548754598420_4689725544130936832_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/-4uHbRMcSY10/XGG5snpCM6I/AAAAAAACdOo/k6KK9rIAozk6rZ7r0Mw5tdN9UMsQOhokgCLcBGAs/s640/51768455_2054534651266497_5693857415825457152_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-wqjXBaxThnA/XGG57_ywJ5I/AAAAAAACdPI/PiKyQHz9O50IB22iUVbQQ1qp63u0wV-4wCLcBGAs/s640/51960923_2054855131234449_2495637077153021952_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-BKi1UDIu4Vk/XGG5dcm_5rI/AAAAAAACdOM/71OZJVx2a9867K8BguhAIi1XuM_1L8bbQCLcBGAs/s640/51760248_2054854894567806_784654494498553856_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-zvIWKtdZQks/XGG5N_o98ZI/AAAAAAACdNs/SOpSM3LU0Xsa9_mKKj9pkziZ94N7lo6xgCLcBGAs/s640/51547984_2054550641264898_1456725969044766720_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-CJqe99iTYTk/XGG5KfjIAcI/AAAAAAACdNg/4H8q4lLF-bQx9D1Nm0W8Gaoe8tI3yfspgCLcBGAs/s640/50913145_2054543197932309_3710886008993087488_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
imtl.gr
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-H6b3f2q0sEw/XGG54W2-GXI/AAAAAAACdPE/ntvLjv_50EE0NK-ba0VNHD7-JAq5hIndQCLcBGAs/s640/51936837_2054537267932902_7554665457244962816_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-48VemEwPhfc/XGG5LXDDvOI/AAAAAAACdNk/6YbeRLE8ehQGkCkyOITZCgqLkrGY4sp3wCLcBGAs/s640/50982565_2054852054568090_2964682252161646592_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/-1Hpy_BuZsHs/XGG5WhQsz6I/AAAAAAACdN8/_jo2z8ulzRs-GL7VivNfkDZ7SDVNJt7iwCLcBGAs/s640/51635314_2054550814598214_7443929977604538368_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-1fpp99JmWZY/XGG5ND5AoGI/AAAAAAACdNo/kRxaS9Zf6O8DcBFtHK1l-QBV2Ix8ImHaACLcBGAs/s640/51210360_2054849801234982_3371045398847160320_o%2B%25281%2529.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-Gp1FCZoWPrg/XGG5VzZKbqI/AAAAAAACdN4/xwnOctN9Z5wCvxgAQqCN92VknsrrSrIVQCLcBGAs/s640/51626372_2054541997932429_548812153738493952_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-2i2sR1JBObc/XGG5w0U27KI/AAAAAAACdO4/_juVAFHuycsBlvZbdetiIyiLUTYPQFRfgCLcBGAs/s640/51843763_2054541697932459_8018179053678755840_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-_nScHQMt09s/XGG5PxFKTKI/AAAAAAACdNw/6ecgXPGVv2Q-S_lhs1sXILeW_-MquHpagCLcBGAs/s640/51585747_2054853271234635_902970264998903808_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-v9F-adYH84U/XGG5cPlV2MI/AAAAAAACdOI/PJjWPkhRyrwdQqlauKr0utnYLuY3YH-FwCLcBGAs/s640/51739612_2054540321265930_1034944534011707392_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-XTrlpCi0cIg/XGG6BjETPiI/AAAAAAACdPY/VzswMRff0v8uZe0LMXpl-YTd_6eVNXYSgCLcBGAs/s640/52269889_2054856164567679_4135100740567826432_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/-Bm0S2Si6amI/XGG5-iqw1kI/AAAAAAACdPQ/HkSQy7wKA5YZRMKNTrXkYuuD2MYh9selQCLcBGAs/s640/51964430_2054539594599336_3832378448974708736_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-nwNOifjfMkk/XGG5fXsxtSI/AAAAAAACdOU/QZP_JzoHme8ix89vweJcOfaK9e3mENL_wCLcBGAs/s640/51762277_2054548257931803_2509504955321155584_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-oa6AyEkTRc8/XGG6AOvZj9I/AAAAAAACdPU/vBk-f-NNW-0O9BuQ7it2QO5odkg7sDxYQCLcBGAs/s640/52079987_2054850844568211_2438681309682335744_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-iWHkJYP7ImI/XGG6DTszjBI/AAAAAAACdPg/-HK9-P_crFMOGB0ulV3Q5CezBO6ytctJwCLcBGAs/s640/52396310_2054549351265027_5570623001533087744_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-W2h3tQflVJU/XGG5YfV695I/AAAAAAACdOA/KXa7WQxW8HUpAwt8Khtf9_ad8GBaSRAmQCLcBGAs/s640/51646006_2054534954599800_6717938366932844544_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-F7Wa7MMJk1o/XGG5aDq3gTI/AAAAAAACdOE/viPWuGQEur4NI7U0fTeJmRP62xCtyOmNACLcBGAs/s640/51668710_2054860817900547_8737429330927288320_o.jpg?resize=640%2C426&ssl=1)