Γύρισε στις επιτυχίες ο Απόλλωνας Λιβαδειάς

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Γύρισε στις επιτυχίες!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ. 76-69

Μετά από 4 συνεχόμενες ήττες ο Απόλλωνας Λιβαδειάς επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών κερδίζοντας την ουραγό Προοδευτική Λάρυμνας με 76-69!

Η ομάδα του Παπούλια δεν έπιασε τα γνωστά στάνταρ απόδοσης, δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Προοδευτική που παρότι ουραγός και με λίγες ελπίδες δεν τα παρατάει, βάζοντας δύσκολα σήμερα στους γηπεδούχους.

Ο Απόλλωνας ξέφυγε προς το τέλος του πρώτου 10λεπτου με 24-17 που ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά σε αυτό το διάστημα.

Οι γηπεδούχοι πήγαν μέχρι και το +9 (28-19), με την ομάδα του Δαδίτσιου να ροκανίζει τη διαφορά και να μειώνει στο ημίχρονο σε 35-30.

Ο Απόλλωνας ξέφυγε με +10 στο 37′ (68-58), με την Προοδευτική να μειώνει σε 70-66 με επιμέρους σκορ 2-8 στο 39′, για να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνος οι γηπεδούχοι με τελικό σκορ 76-69.

Από τους γηπεδούχους πολύ καλή απόδοση είχε ο Μουτζούρης (φωτογραφία), αλλά και οι Παππάς, Ντάλλης, Φρυγανάς, Τερματζίδης.

Από την μαχητική Προοδευτική κορυφαίος ο Μαλέρδος, ενώ ξεχώρισε και ο Ιωακείμ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κοτσιμπός-Πετώνης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-17, 35-30, 58-51, 76-69.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Παπούλιας): Λεοντίου 3 (1), Φρυγανάς 12 (3), Γκιζίμης, Τερματζίδης 10 (2), Μπουζίκας, Στάντζος 2, Σταυλιώτης, Παππάς 14, Καρφάκης 1, Μουτζούρης 10, Ντάλλης 19 (1), Σκαλτσάς 5.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ (Δαδίτσιος): Ρουμελιώτης, Παπακωνσταντίνου 3, Δάρρας 10, Ιωακείμ 15 (3), Ρομπόκας, Θάνος, Σοροπάνης 9, Κουμπές 9 (1), Κυριάκος 2, Δαραμάρας, Μαλέρδος 21.