Στα γιορτινά ντύθηκε το ξωκλήσι της Αγίας Τριάδος στις Θεσπιές και υποδέχτηκε τους πιστούς,με όλα τα μέτρα ασφαλείας που ισχύουν για τον ιό.
Τον εσπερινό και την θεία λειτουργία τέλεσε ο π.Αλέξανδρος, εφημέριος του Ι.Ν. Αγίου Δημητρίου Θεσπιών.Το εκκλησάκι της Αγίας Τριάδας,βρίσκεται στον δρόμο προς την Άσκρη και είναι ένα μικρό στολίδι για τις Θεσπιές.
Το «παρών» έδωσαν, ο Δήμαρχος Αλιάρτου Θεσπιέων κ.Γιώργος Ντασιώτης,οι αντιδήμαρχοι κ.κ. Κώστας Μαλέσης, Ζαχαρούλα Μπόγρη και ο πρόεδρος της Τ.Κ. Θεσπιών κ.Σωτήρης Δρίτσας.
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-gufmTOGTwR4/Xt5k4S1dIlI/AAAAAAAC0ik/zz3PuemZWfYUA-PSOPl0wkibbs8wm6vUQCLcBGAsYHQ/s640/103088058_2975903352462951_7091391236516666495_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-XgcHusJfmjs/Xt5k5k4b56I/AAAAAAAC0io/pQSIVlfweNUTNKf1evTSqJQahUXe26IswCLcBGAsYHQ/s640/103100486_2975890042464282_1044816514444472678_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-Qeoktx15u4M/Xt5lIsPat_I/AAAAAAAC0jQ/cSWfQaO1YmIPI-B_KeGEt5YhcFXM9xLwwCLcBGAsYHQ/s640/103872140_2975894415797178_3597258921657653070_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-m4Kav-eHh2c/Xt5lL3mRIyI/AAAAAAAC0jY/BODBCmL2YXYcl0thC-bMNtdyWfQFlLpWACLcBGAsYHQ/s640/103977975_2975904485796171_6188595101007805154_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-kdcd2uyagao/Xt5k-mNuv0I/AAAAAAAC0i0/dAb3mT_PeYY4PqOJSe24S0MrPYYJWRVJgCLcBGAsYHQ/s640/102909682_2975893925797227_2605147871951134274_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-Gj66XTw-HUc/Xt5lFMx4EZI/AAAAAAAC0jE/416FSgAKVm8rpS8dWXKjs0LrDm76fIqygCLcBGAsYHQ/s640/103733923_2975892395797380_8818444599217867630_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-4IA_doxFglM/Xt5k3CwxDeI/AAAAAAAC0ig/-ZO9N2wCzgYkyhfA47DvruvQdqCssbP6wCLcBGAsYHQ/s640/102968012_2975901892463097_704913745117055838_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-7e8UNqj5l4w/Xt5k7guRf4I/AAAAAAAC0is/b2AJE8fj2Y45cWfAWEXz5Ps1aGSZm8n1wCLcBGAsYHQ/s640/103133616_2975891115797508_6193957014984357831_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-BBIdB4ldpXw/Xt5lD32bnfI/AAAAAAAC0jA/jRii4ChNi503pzT5lCI2hgea_cOQC7kGQCLcBGAsYHQ/s640/103503005_2975897699130183_5121005735486322754_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-lkfN8H4ltnc/Xt5k9Tj5KmI/AAAAAAAC0iw/wsrKKddbJz4vpbJIE_sF9v7cq_uvzNF6gCLcBGAsYHQ/s640/103272805_2975896905796929_683730132151443755_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-YmtPdqE5Oms/Xt5lAQAikFI/AAAAAAAC0i4/ZO3XchiyVxIMDk7SgO9HdV-sR4dQcjufACLcBGAsYHQ/s640/103368470_2975889579130995_6989858749289324184_o.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-naM9D8L7nH0/Xt5lHOhnUnI/AAAAAAAC0jI/jRHVHghn-SAvUVuAythcuTJOf-XjrjuAwCLcBGAsYHQ/s640/103864724_2975890339130919_3113986820433046475_o.jpg?w=640&ssl=1)