Συνάντηση Σεβασμιωτάτου με τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας
Την Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 ο Διευθυντής της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας κ. Λάμπρος Κούτσικος επισκέφθηκε τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Θηβών, Λεβαδείας και Αυλίδος κ. Γεώργιο στο γραφείο του στη Λιβαδειά.
Ο κ. Διευθυντής πρότεινε στον Σεβασμιώτατο την συνεργασία του για την διοργάνωση διαδικτυακής εκδήλωσης, όπως και πέρυσι, με την ευκαιρία της εορτής των Τριών Ιεραρχών.
Ο Σεβασμιώτατος με μεγάλη χαρά αποδέχτηκε την πρόταση του κ. Διευθυντή δηλώνοντας ότι τόσο ο ίδιος όσο και η Τοπική μας Εκκλησία είναι πάντα στο πλευρό των μαθητών και των εκπαιδευτικών της επαρχίας μας και συζήτησαν διάφορα θέματα που απασχολούν την εκπαιδευτική κοινότητα.
imtl.gr
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2022/01/image004.jpg?resize=640%2C926&ssl=1)