ΕΠΣ Βοιωτίας: Πρόγραμμα – διαιτητές αγώνων Σαββατοκύριακου

Για την Α’ κατηγορία ορίστηκαν να διεξαχθούν οι αγώνες για την 19η αγωνιστική, αλλά κι ένας για την 20η – Με τους αγώνες για την 14η αγωνιστική συνεχίζεται η Β’ κατηγορία!

Οι πέντε (5) από τους έξι (6) αγώνες του αρχικού προγράμματος της 19ης αγωνιστικής, αλλά και ένας (1) αγώνας της 20ης αγωνιστικής έχουν οριστεί να διεξαχθούν μεθαύριο, Σάββατο, 18 Μαρτίου, για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας που διοργανώνει η ενωση ποδοσφαιρικών σωματείων Βοιωτίας και το οποίο στη σεζόν 2022-2023 έχει ονομαστεί Νίκος Θεοδώρου στην μνήμη του αείμνηστου ποδοσφαιριστή, προπονητή και παράγοντα.

Οσο αφορά στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας αυτό το Σ-Κ έχουν οριστεί να διεξαχθούν οι αγώνες της 14ης αγωνιστικής, τόσο στον Α’ ομίλο (Κώστας Γκαλαμέλος), όσο και στον Β’ (Νίκος Βασιληάς).

Από την Ε.Π.Σ.Β. ανακοινώθηκαν και οι ορισμοί των μελών της επιτροπής διαιτησίας για τους αγώνες αυτούς.

Το παιχνίδι της πρωτοπόρου του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας, με το… “απόλυτο”, της ομάδας του Α.Ο. Ελλοπιακός, με την ομάδα της Α.Ε. Αναγέννηση Σχηματαρίου, στο δημοτικό γήπεδο της Ελλοπίας, ορίστηκε να το διευθύνει ο Παναγιώτης Τσακανίκας (φωτο πάνω), με βοηθούς τον Σταύρο Κατσέλη και τον Δημήτρη Τσιονά (φωτό κάτω – δεξιά).

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων που ορίστηκαν να διεξαχθούν το σαββατοκύριακο, 18-19 Μαρτίου καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να τους διευθύνουν:

Ε.Π.Σ. Βοιωτίας

Α’ κατηγορία «Νίκος Θεοδώρου»

19η αγωνιστική

Σάββατο, 18 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων

Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ο. Μαυροματίου

Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός διαιτητής: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας

Α.Ο. Αντίκυρας Κυπάρισσος – Ενωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα

Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς

Βοηθός διαιτητής: Α’: Δελής Λεωνίδας

Βοηθός διαιτητής: Β’: Πιτσούνης Αντώνης

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Αλίαρτου

Α.Π.Ο. Παναλίαρτος – Π.Α.Ο. Κόκκινου

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός διαιτητής: Α’: Καμαρώτης Νίκος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Βουγέσης Θανάσης

Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας

Α.Ο. Ελλοπιακός – Α.Ε. Αναγέννηση Σχηματαρίου

Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Κατσέλης Σταύρος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Τσιονάς Δημήτρης

Γήπεδο: Δημοτικό «Ζαγαρά» Λιβαδειάς

Α.Ο. Νίκη Λαφυστίου – Α.Ο. “Η Θήβα”

Διαιτητής: Πουλαδάκης Παναγιώτης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Χατζής Θανάσης

Βοηθός διαιτητής: Β’: Βασιληάς Κώστας

-Α.Ε. Σκούρτων – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου  0-3 (α.α.)

-Ρεπό: Π.Α.Σ. Κιθαιρώνας.

Για την 20η αγωνιστική

Σάββατο, 18 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου

Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Π.Α.Σ. Κιθαιρώνας

Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς

Βοηθός διαιτητής: Α’: Λοΐζος Γιώργος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Κοζαΐτης Γιάννης

Β’ κατηγορία 2022-2023

Α’ όμιλος “Κώστας Γκαλαμέλος”

14η αγωνιστική

Κυριακή, 19 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 16:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Ε. Πανγεωργικός – Α.Ο. Γουέμπλεϊ

Διαιτητής: Πουλαδάκης Παναγιώτης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Μυλωνάκης Δημήτρης

Βοηθός διαιτητής: Β’: Καρρής Γιώργος

Ωρα εναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας

Α.Ο. Πήγασος – Α.Ο. Ελικώνας Δόμβραινας

Διαιτητής: Πιτσούνης Αντώνης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Σάλτας Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Παραλία Σαράντη

Α.Σ. Χωστίων – Α.Ε. Ορχομενού

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός διαιτητής: Α’: Δελής Λεωνίδας

Βοηθός διαιτητής: Β’: Κατσέλης Σταύρος

Γήπεδο: Δημοτικό Ζαγαρά Λιβαδειάς

Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς – Α.Σ.Α. Παρνασσός

Διαιτητής: Χατζής Θανάσης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Βασιληάς Κώστας

Βοηθός διαιτητής: Β’: Βασιλείου Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Υψηλάντη

Α.Ο. Υψηλάντη/Ελπίδες Αλίαρτου – Α.Ο. Παύλου

Διαιτητής: Βουγέσης Θανάσης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Καμαριώτης Νίκος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Καλλης Γ

-Α.Π.Ο. Αμβρυσσέας Διστόμου – Α.Π.Ο. Πανδαυλειακός (Αναβλήθηκε)

Β’ όμιλος

14η αγωνιστική

Σάββατο, 18 Μαρτίου 202

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου

Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου – Α.Σ. Λεονταρίου

Διαιτητής: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος

Βοηθός διαιτητής: Α’: Φλώτσιος Ηλ. Αλέξανδρος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Καραθανάσης

Κυριακή, 19 Μαρτίου 2023

Ωρα έναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Α.Ο. Μελισσοχωρίου – Α.Σ. Παμβαγιακός

Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Βασιλείου Χρήστος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Τσιονάς Δημήτρης

Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών

Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ο. Ασκρης

Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσώνης Γιάννης

Βοηθός διαιτητής: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Ασωπίας

Α.Ο. Ηρακλής – Π.Α.Σ. Οινοφύτων

Διαιτητής: Λοΐζος Γιώργος

Βοηθός διαιτητής: Α’: Σιάκουλης Παναγιώτης

Βοηθός διαιτητής: Β’: Κοζαΐτης Γιάννης

-Α.Ε.Σ. Ελεώνας – Α.Ο. Δόξα Μουρικίου 3-0 (α.α.)

– Α.Ο. Θεσπιακός – Α.Π.Ο. Δάφνη Ερυθρών 3-0 (α.α.)

από starsports.gr

Σχετικά

Αφήστε ένα σχόλιο