Μια πολύ όμορφη πίστα motocross έχει δημιουργηθεί στα Βάγια Βοιωτίας (περιοχή Μαζαράκι) .
Βρίσκεται στην έξοδο της Ε.Ο. Αθηνών -Λαμίας στο 100χλμ. Εκεί έχουν κάνει με επιτυχία τα test ride των off-road μοτοσυκλετών τους αρκετές εταιρείες του χώρου. Ο λάτρης του δίτροχου μηχανοκίνητου αθλητισμού μπορεί να απολάυσει εκτός από ωραίες στροφές, βάσεις για άλματα ,μικρές λιμνούλες, εξέδρα και δύο ακόμα μικρές πίστες για αρχάριους.
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2023/03/Στιγμιότυπο-πλήρους-οθόνης-1832023-84531-μμ-840x473.jpg?resize=640%2C360&ssl=1)
Βίντεο από blackdim