Φιλική ήττα στο πρώτο τεστ για το Λεβαδειακό

Τον Ολυμπιακό Β αντιμετώπισε ο Λεβαδειακός στο πρώτο φιλικό της προετοιμασίας του στο Καρπενήσι, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2.

Οι παίκτες μας είχαν την ευκαιρία να «ξεμουδιάσουν» μετά από δύο εβδομάδες προετοιμασίας, σε ένα παιχνίδι που ο Νίκος Νιόπλιας χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες.

Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε με τον Κουΐρουκίδη, αλλά ο Ολυμπιακός Β ισοφάρισε πριν την ανάπαυλα σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι “ερυθρόλευκοι” σημείωσαν ακόμα δύο τέρματα, ενώ η ομάδα μας μείωσε με τον Μπελμόντ.

Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε με τους Γκροφ, Τσάπρα, Κατσικά, Τσελεπίδη, Λόπες, Μεχία, Νίκα, Κασέμι, Νικολιά, Τσιριγώτη και Κουΐρουκίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Στανόγεβιτς, Ντεντάκης, Λιάγκας, Πίρινεν, Βερρής, Μπελμόντ, Συμελίδης, Κουάδρα, Γιαννιώτας, Ρομό.