U-21: Ένωση Ιλίου-Πρωτέας Σχηματαρίου 81-88

Πρεμιέρα με νίκη στο πρωτάθλημα U-21 για τον Πρωτέα Σχηματαρίου, που επικράτησε το βράδυ της Τετάρτης εκτός έδρας της Ένωσης Ιλίου με 81-88.

Η ομάδα του Χαντζή πήρε από νωρίς το προβάδισμα, έκλεισε το ημίχρονο στο +8 (42-50), όμως ένα κακό τρίτο 10λεπτο τον έφερε πίσω στο σκορ με 65-63.

Στο τελευταίο 10λεπτο όμως, με πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Χαντζή που πέτυχε 41 (5) πόντους, ο Πρωτέας πήρε εκ νέου το προβάδισμα για να φτάσει στην εκτός έδρας νίκη με 81-88.

Διαιτητές: Χρηστίδης-Οικονόμου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-32, 42-50, 65-63, 81-88.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Γρυλλιωνάκης-Πανουσόπουλος): Πλάκας, Μπούρλας 19, Σίμος, Κοσμίδης 27 (1), Κάλφας 3, Μωραΐτης 4, Παπαμανώλης 3 (1), Γκουντόπουλος, Σχοινάς, Κωνσταντακόπουλος, Σερεπίσιος 20 (2), Ψαρρός 5 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κουμαρτζάκης 5 (1), Χατζηστάμου, Λειβαδίτης 12 (1), Χαντζής 41 (5), Κούτρας Π. 20, Τυφαρίκης, Λουλακάς 9, Μίσχος, Σταμπούρλος, Τζίνης 1, Σαράφογλου, Σεφέρης.