Δεύτερη Νίκη για την Αλίαρτο

αλιαρτοσ μπασκετ

Τη δεύτερή της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Αλιάρτος που επικράτησε του Κάδμου εντός έδρας με σκορ 69-64. Από την άλλη, αυτή ήταν η πρώτη ήττα της ομάδα της Θήβας για φέτος που δεν κατάφερε να διατηρηθεί αήττητη.

Ο Κάδμος πήρε ένα προβάδισμα 8 πόντων στο ημίχρονο (23-31) όμως μέσα σε ένα δεκάλεπτο οι παίκτες της Αλιάρτου κατάφεραν να αντιδράσουν και να μειώσουν στον πόντο (46-47).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά στο σκορ, διατήρησαν ένα μικρό προβάδισμα, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 69-64.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  11-13, 23-31, 46-47, 69-64

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς): Κατσιιμίχας 8 (2), Καρανάσος 5 (1), Κακοσαίος 10 (3), Αβράμπος 13, Τσέκος 8, Τσιλιγιάννης 4, Σταγκίδης 12 (2), Λάζαρης 9, Ζώης, Βλαχογιάννης, Δαραμάρας, Καρανάσος Δ..

ΚΑΔΜΟΣ (Δεφίγγος-Αναστασίου): Φίζι, Κόλλιας, Αναστασίου 19 (1), Φίλης, Πετρέσκου, Κάβουρας 17, Μπατσούλης, Περθένης 3, Θανάσαινας 9 (1), Ζυγομήτρος 5 (1), Μπόγρης 5, Χασάπης 6.