Το team Αλιάρτου με την Ολυμπιονίκη Νίκη Μπακογιάννη!

Πρώτο βήμα θετικό για τους αθλητές-τριες του άλματος σε ύψος στην ημερίδα κλειστού στίβου που

διεξήχθη στις 18-01-2020 στις εγκαταστάσεις του Αγ.Κοσμά με μεγάλη συμμετοχή αθλητών απο πολλά σωματεία της Ελλάδος.

Ο Κωνσταντίνου Χρήστος κατέκτησε την 1η θέση των παίδων με επίδοση 1.80(ατομικό ρεκόρ 1.81) ενώ εχασε το 1.85 στις λεπτομέρειες.

Το νέα αίμα του στίβου Αλιάρτου Καρακικέ Μαρία έλαβε την 3η θέση με επίδοση 1.35 στην κατηγορία ΠΚΒ’.

Η πρωταθλήτρια μας Σβετζούρη Ξένια έλαβε την τέταρτη θέση στην κατηγορία κορασίδων με επιδοση 1.45 μετά απο ατυχή τεχνικά σημεία(ατομικό ρεκόρ 1.61) αφού πέρυσι ήταν 3η Πανελληνιονίκης.

Στόχος της Ξένιας για φέτος είναι το 1.65 έως 1.70 που πιθανόν να της δώσει μια θέση στο βάθρο των νικητών στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα κορασίδων – μαθητικών.

Η ταλαντούχα Αθανασίου Δήμητρα κατέλαβε την τέταρτη θέση στην κατηγορία ΠΚΑ’ με επίδοση 1.40 (ατομικό ρεκόρ 1.50)

ενώ η προοριζόμενη για σύνθετα αγωνίσματα Μαλέση Αικατερίνη στην κατηγορία ΠΚΑ’ έλαβε την 6η θέση με επιδοση 1.35.

Απο την παρέα έλειπαν τα αδέρφια Χαλιμούρδα ο μεν Γιάννης Χαλιμούρδας λόγω σπουδών (ΤΕΦΑΑ Κομοτινής) ενώ ο μικρός Κων/νος

λόγω προετοιμασίας για τις Παννελήνιες εξετάσεις.

Ο Γιάννης ήταν πρωταθλητης Ελλάδος για το 2018 με επιδοση 2.06μ ενώ ο Κων/νος έχει ατομικό ρεκορ 1.89μ.

Ολοι οι αθλητές διανύουν το στάδιο της χειμερινής προετοιμασίας γυμνάζονται με τον θοδωρή Ξυδώνα και ευελπιστούμε το καλοκαίρι να είναι πανέτοιμοι για νέες διακρίσεις και νέα ατομικά ρεκορ.