Αγνώριστη εμφανίστηκε η χήρα του Ανδρέα Παπανδρέου, Δήμητρα Λιάνη Παπανδρέου, στο ναό της Αγίας Τριάδας στη Νέα Φιλαδέλφεια προκειμένου να μεταλάβει. Συγκεκριμένα, όπως έκανε γνωστό ο πνευματικός της πατέρας, αρχιμανδρίτης Τιμόθεος Ηλιάκης μέσω ανάρτησης στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook, η Δήμητρα Λιάνη πήγε στην εκκλησία της Αγίας Τριάδας στη Νέα Φιλαδέλφεια, το πρωί της Κυριακής, για να κοινωνήσει.
![](https://i0.wp.com/www.topontiki.gr/sites/default/files/sitefiles_2020-05/100861863_4082523408426291_5935685394807914496_o.jpg?w=640)
«Ήρθε απροειδοποίητα στην δεύτερη θεία Λειτουργία στην Αγία Τριάδα Ν. Φιλαδέλφειας και μετάλαβε των Αχράντων Μυστηρίων η κ. Δήμητρα Παπανδρέου δεν θα αποτελούσε βέβαια αυτό λόγο για δημοσίευση αν δεν ζητούσε κάποιος από τους παρευρισκομένους την άποψή της για όσα λέγονται τελευταία σχετικά με την Θεία Μετάληψη, » Η Πίστη σώζει και στην Πίστη δεν κάνουμε εκπτώσεις ούτε αμφιβόλους λογισμούς» ήταν η απάντησή της
![](https://i0.wp.com/www.topontiki.gr/sites/default/files/sitefiles_2020-05/100052110_4082516205093678_7857942108856909824_o.jpg?w=640)
Στη συνέχεια ξεναγήθηκε στον Ναό και στάθηκε για αρκετή ώρα κοιτάζοντας το ανεγειρόμενο γειτονικό γήπεδο της Α.Ε.Κ.» έγραψε στην ανάρτησή του στο Facebook ο αρχιμανδρίτης Τιμόθεος Ηλιάκης”, έγραψε στην ανάρτηση ο αρχιμανδρίτης Τιμόθεος Ηλιάκης.