Κιθαιρώνας: Βαγγέλης Μάγκας ο… εκλεκτός
Με τον Βαγγέλη Μάγκα στην τεχνική ηγεσία θα πορευθεί τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά όπως δείχνουν τα πράγματα ο Κιθαιρώνας στην α’ κατηγορία Βοιωτίας. Μετά την «αποχώρηση» του Σωτήρη Παπαναστασίου η νέα διοίκηση της ομάδας του Καπαρελλίου ήρθε σε συμφωνία με τον πρώην προπονητή του Παμβαγιακού.
Επίσημη ανακοίνωση δεν έχει υπάρξει, ωστόσο σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες ήδη ο Βαγγέλης Μάγκας πήρε το «πράσινο» φως από τη διοίκηση και σε συνεργασία ετοιμάζουν τον προγραμματισμό και τον σχεδιασμό για τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο.
Ως γνωστόν ο Βαγγέλης Μάγκας τελείωσε την ποδοσφαιρική του καριέρα στα Βάγια και ακολούθως ανέλαβε την τεχνική ηγεσία του Παμβαγιακού και ο Κιθαιρώνας είναι ο δεύτερος σταθμός της προπονητικής του καριέρας στην α’ κατηγορία.
stereasports.gr
![](https://i0.wp.com/1.bp.blogspot.com/-bHXoeij4wT8/Xw1paiK7GQI/AAAAAAAC2gg/vkEJeQfJxPE6CEsjUwYHVAb6kgjKA5JoACLcBGAsYHQ/s640/%25CE%259C%25CE%25AC%25CE%25B3%25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2582-%25CE%2592%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25B3%25CE%25AD%25CE%25BB%25CE%25B7%25CF%2582-1-263x350.jpg?resize=489%2C651&ssl=1)