Το πρωτάθλημα παίδων ολοκληρώθηκε σε μια δύσκολη σεζόν όπου…αρνητικός πρωταγωνιστής ήταν ο κορωνοϊός, με τους παίδες της Αλιάρτου να ξεχωρίζουν εντός παρκέ για τις επιδόσεις τους αλλά και εκτός για το οικογενειακό κλίμα!
Πρόσφατα, μετά από προπόνηση ο κόουτς Μάριος Σκαλτσάς και οι αθλητές του έφαγαν μαζί, με την ομάδα της Αλιάρτου να σχολιάζει στη σελίδα του συλλόγου πως: ‘‘Η μεταβατική περίοδος μπορεί να συνεχίζεται αλλά ένα τραπεζάκι μεταξύ προπονητή και αθλητών ήταν απαραίτητο!!! Το άξιζαν καθώς η ομάδα του παιδικού μας έδωσε σκληρές μάχες στην αγωνιστική περίοδο που ακολούθησε έπειτα από το μακρύ lockdown! Eτσι παιδιά-μαζί και στα εύκολα και στα δύσκολα!”.
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2021/07/ΑΛΙΑΡΤΟΣ-ΠΑΙΔΕΣ-ΤΡΑΠΕΖΙ-1.jpg?resize=640%2C690&ssl=1)
stereabasket.gr