Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Μαυρομμάτι 78-51

Η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων ”έσπασε το ρόδι” για φέτος, πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα με εμφατικό τρόπο απέναντι στο Μαυρομάτι, που παραμένει ουραγός, με 78-51.

Η ομάδα του Μάντζαρη, μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο, ξέφυγε στο σκορ για να κλείσει το ημίχρονο με 30-22.

Στη γ’ περίοδο η διαφορά παγιώθηκε σε διψήφιο αριθμό πόντων, για να φτάσει η Δόξα σε μια εύκολη και πάνω απ’ όλα δίκαιη νίκη, με τελικό σκορ 78-51.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Στυλιαράς με 20 πόντους, με την ομάδα του Μάντζαρη να έχει 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων.

Από το Μαυρομμάτι, ο Κοβός πέτυχε 12 πόντους.

Διαιτητές: Κάλφα-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-12, 30-22, 52-38, 78-51.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ (Μάντζαρης): Στυλιαράς 20, Κιάκος 5, Τριανταφύλλου, Μίττερ, Ρόγκας 7 (1), Γεωργουσόπουλος 11, Γραμματικόγιαννης, Καραπετάκος 10, Φλώρος 8, Μαρκάκης 11, Σαράπης 6 (1).

ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΙ (Αρβανίτης): Νικολάου 2, Σκουρτανιώτης 5 (1), Πατσόπουλος 2, Μαρίνης 4, Χαϊδεμένος 11 (1), Κοβός 12 (2), Πετρέσκου, Τσιρίδης, Παρθένης, Δουγέκος 4, Χαρέμης 2, Κόλα 9 (3).