Αστυνομικόί της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Θηβών έσωσαν τη ζωή 50χρονου οδηγού προσφέροντας τις πρώτες βοήθειες. Ο οδηγός έχασε τις αισθήσεις του και τον έλεγχο του οχήματος και εξετράπη της πορείας του στο Καναβάρι.
Η ομάδα ΔΙ.ΑΣ. Θηβών παρείχε τις πρώτες βοήθειες σε οδηγό νταλίκας,ο οποίος έχασε τις αισθήσεις του κ εξετράπη της πορείας του στον επαρχιακό δρόμο Θηβών – Δομβραίνας στο Καναβάρι.
Πιο συγκεκριμένα, απογευματινές ώρες αστυνομικοί της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Θήβας μετέβησαν μετά από σήμα του κέντρου για οδηγό νταλίκας, ο οποίος δεν αισθανόταν καλά.
Όταν έφθασαν ο οδηγός δεν είχε τις αισθήσεις του και άμεσα οι αστυνομικοί του παρείχαν τις πρώτες βοήθειες,οι οποίες φαίνεται πως ήταν και σωτήριες, καθώς ο οδηγός ανέκτησε τις αισθήσεις του,ενώ λίγη ώρα αργότερα τον παρέλαβε σε καλή κατάσταση το ΕΚΑΒ και τον μετέφερε στο Νοσοκομείο Θηβών
Παντελής Μπατσούλης
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2022/04/20220415_185904.jpg?resize=640%2C302&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2022/04/20220415_185959.jpg?resize=640%2C302&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2022/04/20220415_190033.jpg?resize=640%2C302&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2022/04/20220415_190059.jpg?resize=640%2C302&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2022/04/20220415_190119-1.jpg?resize=640%2C302&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2022/04/20220415_190229.jpg?resize=640%2C302&ssl=1)