Τα βρήκε σκούρα ο Αστέρας Αλιβερίου απέναντι στην Αλίαρτο

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Δια πυρός και σιδήρου! (Αστέρας Αλιβερίου-Αλίαρτος 49-44)

Ο Αστέρας παρότι τα βρήκε σκούρα για 36 λεπτά απέναντι στην Αλίαρτο κατάφερε με επιμέρους σκορ 9-0 σε ένα λεπτό, να γυρίσει το παιχνίδι και να προηγηθεί φτάνοντας στη νίκη σε ένα must win παιχνίδι για την ομάδα του Ρέτσα.

Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο (15-15 στο 10″ και 27-28 στο 20′) με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο.

Η φιλοξενούμενη Αλίαρτος προσπέρασε με 31-35 στο 26′ και 34-37 στο 30′ για να βάλει πολύ δύσκολα στην ομάδα του Αλιβερίου.

Με το σκορ στο 37-41 στο 36′ ο Αστέρας έτρεξε μέσα σε ένα αγωνιστικό λεπτό επιμέρους σκορ 9-0, προσπερνώντας με 46-41 στο 37′, για να επικρατήσει με το τελικό 49-44.

Ο Καψούλης με 17 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Αλιβερίου, ενώ για την Αλίαρτο, ο Μάρκου σημείωσε 14 (1).

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Καραμπιτσάκος-Νικολιάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15, 27-28, 34-37, 49-44.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας): Κουκουβάος 4, Καψούλης 17, Γανωτής 9, Χρυσοσπάθης 2, Αχματιώτης 5 (1), Ρέτσας 4, Ιωάννου 2, Τζουβάνας 6.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς): Τζανόπουλος Ε., Τσέκος 3, Παπαποστόλου 7, Μάρκου 14 (1), Σκυριανός 10 (1), Τζανόπουλος Τ., Λάζαρης 1, Κατσιμίχας 3 (1), Βλαχογιάννης, Αντωνίου 6 (1), Τζαβαρίνης.