Nικηφόρο ξεκίνημα για την Αλίαρτο στο β’ γύρο του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αλίαρτος-Γ.Σ. Στύρων 57-52

Η Αλίαρτος ξεκίνησε νικηφόρα το β’ γύρο του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ επικρατώντας στην έδρα της με 57-52 του Γ.Σ. Στύρων, σε ένα ματς που μεταξύ άλλων έκαναν ντεμπούτο τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα των δύο ομάδων, Κοσμετάτος και Δάρρας.

Η Αλίαρτος προηγήθηκε με 28-24 στο ημίχρονο ενώ στο 30′ κατάφερε να ξεφύγει με +15 πόντους (44-29) βάζοντας βάσεις νίκης.

Ο Γ.Σ. Στύρων προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς στο τελευταίο 10λεπτο και με 9 πόντους σε αυτό το διάστημα του μικρού Σ. Χουλιαρά μείωσε το σκορ στο τελικό 57-52.

Από την Αλίαρτο που ήταν άστοχη μην ευστοχώντας σε κανένα σουτ τριών πόντων, ο Γεράσιμος Κοσμετάτος στην πρώτη του εμφάνιση με τη νέα του ομάδα πέτυχε 16 πόντους και τον ακολούθησε ο Αβράμπος με 12.

Από τον Γ.Σ. Στύρων ο Παλασκώνης πέτυχε 12 πόντους.

Διαιτητές: Ντάνος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-11, 28-24, 44-29, 57-52.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς-Καρανάσος): Κατσιμίχας 2, Τζανόπουλος Ε., Αχματιώτης 7, Τζαβαρίνης 6, Κοσμετάτος 16, Λάζαρης 2, Βλαχογιάννης, Αβράμπος 12, Αντωνίου 6, Τσέκος 4, Καρανάσος Α., Τζανόπουλος Τ. 2.

Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ (Χουλιαράς-Κωνσταντινίδου): Κολοτούρος 9 (2), Παλασκώνης 12 (1), Χουλιαράς Π., Χουλιαράς Σ. 10 (2), Κλούρας 9 (3), Κεράτσας 4, Μπατσόλας, Δάρρας 8.