Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αλίαρτος-Αίαντας Αυλίδας 65-48

Η Αλίαρτος μπήκε πολύ καλά στον αγώνα, πήρε από την πρώτη περίοδο διψήφια διαφορά στο σκορ φτάνοντας δίκαια στη νίκη απέναντι στον Αίαντα Αυλίδας με 65-48.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 40-24, ο Αίαντας δεν κατάφερε να βρει λύσεις στο επιθετικό κομμάτι με την ομάδα του Σκαλτσά να φτάνει δίκαια στην τελική επικράτηση.

Από τους νικητές πρώτοι σκόρερς ήταν οι Τσέκος, Κοσμετάτος ενώ από τον Αίαντα οι Αγκαλίου, Δημηρόπουλος.

Διαιτητές: Γερονικολός-Κόλα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-11, 40-24, 55-37, 65-48.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς-Νταϊρης): Κατσιμίχας, Τζανόπουλος Τ. 5, Τζανόπουλος Ε., Αχματιώτης 7 (1), Κόλα, Τσέκος 16 (1), Κοσμετάτος Γερ. 13 (2), Λάζαρης 4, Τσιριμώκος 10 (2), Βλαχογιάννης, Αντωνίου 3, Καρανάσιος 7.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Κουμαρτζάκης 9 (1), Αργυρός, Δημηρόπουλος 10, Βαρδάκης 2, Χατζηστάμου 3, Ανθής, Αγκαλίου 11 (1), Τσιώλης 2, Καραπετάκος 2, Χατζηϊωάννου 3 (1), Αργυρός 6 (2).