Μια ακόμη μεγάλη διάκριση επεφύλαξε, ο συντοπίτης μας, από την Παραλία Διστόμου, Πανελλήνιος Πρωταθλητής Πυγμαχίας – κατηγορίας Παίδων – αθλητής της ΑΕΚ, Παπαθεοδώρου Αλέξανδρος, ο οποίος νίκησε τρίτος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας – Παίδων – κατηγορίας 75 κιλών, το οποίο πραγματοποιήθηκε στα Γρεβενά 16- 20 Μαΐου 2024
Συγχαίρουμε θερμά τον Αλέξανδρο για την διάκρισή του, η οποία αποτελεί το επιστέγασμα μιας σκληρής προσπάθειας που καταβάλει ο αθλητής του τόπου μας όλα αυτά τα χρόνια.
Ο Δήμαρχος
Διστόμου Αράχωβας Αντίκυρας
Ιωάννης Σταθάς
![](https://i0.wp.com/permissos.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_20240521_103742-scaled-e1716306620393.jpg?resize=509%2C704&ssl=1)