Μεγάλη νίκη για το Μαυρομμάτι!!!

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Μεγάλη νίκη!

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 83-75

Το Μαυρομάτι πέτυχε τη μεγάλη έκπληξη επικρατώντας του Οπούντιου Μαρτίνου με 83-75 και έφτασε τις 3 νίκες στον β’ όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ και αύξησε τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία.

Από την άλλη η ήττα αυτή της ομάδας του Μαρτίνου, μπορεί να του στοιχίσει ακόμα και την είσοδό του στα play-off.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 22-11 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με τον Οπούντιο να μειώνει σε 41-33 στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 21-18 στο γ’ δεκάλεπτο πήραν προβάδισμα 11 πόντων (62-51), φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 83-75.

Το δίδυμο Σκυριανός-Τσιρίδης σημείωσαν συνολικά 47 πόντους για τους γηπεδούχους 27 (5) & 20 (2) αντίστοιχα, συμβάλλοντας τα μέγιστα στη νίκη της ομάδας τους.

Για την ομάδα του Μαρτίνου πρώτος σκόρερ ήταν ο Παπαναγιώτου που σημειώσε 21 πόντους.

Διαιτητές: Χατζής-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-11, 19-22, 21-18, 21-24.

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ (Αρβανίτης-Σιδεράς): Κόλλιας, Δρίτσας Π., Τσέλλος, Δρίτσας Γ., Σκυριανός 27 (5), Λάμπρου Χ. 5 (1), Λάμπρου Γ. 7, Τσιρίδης 20 (2), Κρεμμύδας 2, Χατζής 10 (2), Μαμάρης, Κοβός 12.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Ρούσης): Κυράνας, Βέλλιος 7 (2), Μάρκου 9 (1), Παπαναγιώτου 21, Σιότροπος 15 (3), Δημάκης 5 (1), Θεοδώρου 18 (1).