Τρίτη σερί μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Λιβαδειάς

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Τρίτη σερί (μεγάλη) νίκη! Απόλλων Λιβαδειάς-Λοκρός 76-61

Τρίτωσε το…καλό για τον Απόλλωνα Λιβαδειάς που σημείωσε την τρίτη συνεχόμενη νίκη στο στο πρωτάθλημα, επικρατώντας αυτή τη φορά στην έδρα του με 76-61 απέναντι στον Λοκρό, με την ομάδα της Λιβαδειάς να βάζει υποθήκη άνετης παραμονής στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

Ο Απόλλων Λιβαδειάς ξεκίνησε το ματς με…κεκτημένη ταχύτητα από τα δύο προηγούμενα νικηφόρα παιχνίδια και με πολύν καλές επιλογές κατάφερε να ξεφύγει με 25-12 στο 10′ και 27-19 στο 13′. Ο Λοκρός επέστρεψε στο ματς, μείωσε σε 32-29 στο 17′ με το ημίχρονο να τελειώνει με 42-37.

Η γ’ περίοδος ήταν ανάλογη με την πρώτη, με τον Απόλλωνα να τρέχει ένα επιμέρους σκορ 21-9 ξεφεύγοντας με 61-46 στο 27′ χωρίς αυτή τη φορά να απειληθεί ιδιαίτερα, καθώς οι γηπεδούχοι διατήρησαν ένα προβάδισμα ασφαλείας φτάνοντας στη νίκη με τελικό σκορ 76-61.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Κοτσιμπός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-12, 42-37, 63-52, 76-61.