Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Ελλοπιακό!!!

Στον 4ο όμιλο ο ΑΟ Υπάτου αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον Αλμυρό Γαζίου στο γήπεδο της Θήβας.

Μεγάλη νίκη για τον Ελλοπιακό που κέρδισε εκτός έδρας τον Άρη Πετρούπολης με 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Χατζηλάμπρος στο 79ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Παναγιώτη Τζαναβάρα βρίσκεται πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και συγκεκριμένα στην 8η θέση όπου ισοβαθμεί με το Χαϊδάρι.

Α.Ο.Ε΄ΛΛΟΠΙΑΚΟΣ

Με την ομάδα μας ήταν σήμερα η θεά τύχη μιας και καταφέραμε ένα απίστευτο διπλό μέσα στην Πετρούπολη με αντίπαλο τον Άρη.

Μετά από ένα αδιάφορο σχετικά πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες ανέβασαν στροφές στο δεύτερο 45λεπτο και προσπάθησαν να παίξουν ποιοτικό ποδόσφαιρο.

Σαφώς ανώτερη και παρά τις ελλείψεις η ομάδα των γηπεδούχων, κάτι που δικαιολογεί την θέση της στο βαθμολογικό πίνακα.

Ονειρική είναι η όγδοη θέση η οποία κατέχει η ομάδα μας μετά την τέταρτη συνεχόμενη νίκη. Η φιλοξενία των ανθρώπων της Πετρούπολης ήταν απερίγραπτη και τους οφείλουμε ένα πάρα πολύ μεγάλο ευχαριστώ. Το επόμενο παιχνίδι ξανά στην Αττική με αντίπαλο τον Ηλυσιακό. Παρά την υπερβολική μας χαρά, παραμένουμε προσγειωμένοι στην πραγματικότητα γιατί ο αγώνας για την σωτηρία και τα δύσκολα είναι μπροστά μας.