Πρωταθλητές Βοιωτίας στο μπάσκετ το 2ο και το 3o ΓΕΛ Θήβας

Σχολικοί Ν. Βοιωτίας: 1ο ΓΕΛ Λιβαδειάς-2ο ΓΕΛ Θήβας 47-56 (τελικός αγοριών)

Το σχολικό πρωτάθλημα για το Ν. Βοιωτίας κατέκτησε το 2ο ΓΕΛ Θήβας, νικώντας την Παρασκευή στον τελικό που έγινε στο κλειστό της Αλιάρτου, το 1ο ΓΕΛ Λιβαδειάς με 47-56!

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και κρίθηκε στην τελευταία περίοδο όταν το σχολείο της Θήβας πήρε το προβάδισμα στο σκορ και τελικά τη νίκη με 9 πόντους διαφορά!

Διαιτητές: Τσόκανος.

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 13-12, 24-24, 35-34, 47-56.

1ο ΓΕΛ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βελούδιος): Κατσαρός 4 , Σώκος, Μούκος, Μπράλλιος, Κούτρος, Μάρκος 1, Σταυλιώτης 9 (1), Ψιλόπουλος 19, Μπαλάφας, Μάρκου 13, Φιλόσοφος, Τζαμάλας 1.

2ο ΓΕΛ ΘΗΒΑΣ (Κάντας): Φίλης 11, Κόλλιας, Μπόγρης Λ. 12, Λαλιώτης 3 (1), Μελετίου Κ. 10, Μπατσούλης 6, Μανάρας, Μελετίου Ι. 11, Δαλαμάγκας 3, Χατζής, Μπεκρής, Πατσόπουλος.

Σχολικοί Ν. Βοιωτίας: ΓΕΛ Σχηματαρίου-3ο ΓΕΛ Θήβας 28-36 (τελικός κοριτσιών)

Το 3ο ΓΕΛ Θήβας έκανε την ανατροπή στο σκορ στην τελευταία περίοδο και πήρε το πρωτάθλημα στους σχολικούς αγώνες κοριτσιών μπάσκετ Ν. Βοιωτίας, κερδίζοντας την Παρασκευή στον τελικό το ΓΕΛ Σχηματαρίου με 28-36!

Το σχολείο της Θήβας θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση πρωταθλήτρια ομάδα από άλλο νομό.

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 10-8, 16-12, 21-19, 28-36.

ΓΕΛ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χρήστου): Κουκουβίνου, Κολοβού, Καπελέρη 10, Κωστούλα, Σαλαγιάννη, Παπαγεωργίου 2, Κάκου 2, Ντέλλου 4, Ρούσσου 10 (1), Μποσκλαβίτη.

3ο ΓΕΛ ΘΗΒΑΣ (Δεφίγγος): Λάϊου, Σκούμα 6, Ντελημιχάλη 5, Οικονομάκη 9 (1), Μπουντούλη, Παπαδημητρίου 11, Κάκα, Μουταφτσή, Ρουπακά 5, Μεϊδάνη.