Με πρωτιές και καλές εμφανίσεις ξεκίνησε ο Γ.Σ.ΠΙΝΔΑΡΟΣ Θηβών

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ16, 28/06/2020 Χαλκίδα

Ξεκίνησαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του κλασικού αθλητισμού μετά από 3 μήνες την Κυριακή 28 Ιουνίου με το διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ16 (Παμπαίδων – Παγκορασίδων) στη Χαλκίδα. Στους αγώνες αυτούς ο Γ.Σ Πίνδαρος Θηβών είχε σημαντικές επιτυχίες σε συλλογικό επίπεδο καταλαμβάνοντας τη δεύτερη θέση στη βαθμολόγια με 109 βαθμούς.

Σε ατομικό επίπεδο η Βαρσάμη Ευαγγελία τερμάτισε πρώτη στα 80μ με χρόνο 10.78 και πήρε την πρόκριση για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στο αντίστοιχο αγώνισμα.

Ο Κουμπές Ιωάννης κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια και το εισιτήριο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στο ακόντιο με 43.15μ και τη σφαίρα με 12.15μ .

Την πρωτιά και πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα είχε ο Σύλλογος στη σκυταλοδρομία 4X80μ με τις αθλήτριες Κλεφτογιάννη Κατερίνα, Βρούβα Ελένη, Βαρσάμη Ευαγγελία και Μπουντούλη Μαριέττα που πέτυχαν χρόνο 42.28.

Στα 80μ Παμπαίδων ο Μαργέλος Αντώνης τερμάτισε στη 2η θέση με επίδοση 10.26.

Στο ύψος την τρίτη θέση μοιράστηκαν η Αθανασίου Δήμητρα και η Καρακικέ Μαρία.

Στα 150μ την 3η θέση κατέλαβε η Βρούβα Ελένη με επίδοση 21.35, η Μπουντούλη Μαριέττα την 4η θέση με επίδοση 21.37 και την 5η θέση στο ίδιο αγώνισμα κατέλαβε η Νίκου Κατερίνα με 21.85.

Στα 1200μ 5ος ο Τόλιας Ηλίας με χρόνο 4.00.46.

Στα 80μ έλαβαν μέρος η Νίκα Ευτυχία και η Σιωνίδου Ευαγγελία και πέτυχαν χρόνο και οι δύο αθλήτριες 11.90.

Η Μαλέση Αικατερίνη έλαβε μέρος στο μήκος (4η με επίδοση 3.80μ) αλλά και στο ακόντιο με επίδοση 25.91μ.

Η μικτή ομάδα στα 4Χ200μ με τους αθλητές Μαργέλο Αντώνη, Τόλια Ηλία, Κορόζη Ουρανία και Χολέβα Θεοδώρα κατέλαβε την 4η θέση.

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18, 4/7/2020 Χαλκίδα

Οι επιτυχίες για τον Γ.Σ. ΠΙΝΔΑΡΟ ΘΗΒΩΝ συνεχίστηκαν και στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18 (Παίδων – Κορασίδων 2003 -2006) που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 4/7 στη Χαλκίδα.

Σ΄ αυτούς τους αγώνες ο Σύλλογος κατέκτησε τη δεύτερη θέση στη βαθμολογία με 192 βαθμούς.

Από τους αθλητές που ξεχώρισαν ήταν ο Ρουπάκας Βασίλης που κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια  στα 400Μ και στα 200Μ με νέα ατομικά ρεκόρ, χρόνο 50,70 στα 400μ και στα 200μ 23,44.

Χρυσό μετάλλιο στο ύψος πήρε ο Κωνσταντίνου Χρήστος με νέο ατομικό ρεκόρ 1,83.

Επίσης πρώτες θέσεις είχαν στη δισκοβολία παίδων ο Μαλέσης Ιωάννης με επίδοση 38,62.

Η παγκορασίδα Βαρσάμη Εβελίνα τερμάτισε πρώτη στα 100μ με χρόνο 13,24 που είναι και ατομικό ρεκόρ.

Δύο πρώτες θέσεις στα 3000μ και στα 1500μ πήρε ο Κοτσώνας Αθανάσιος με χρόνο 10,24,14 και 4,35,20 αντίστοιχα.

Ο Κουμπές Ιωάννης  ήρθε πρώτος στο ακόντιο με 40,55 όπως και η Κατσαβριά Δήμητρα στο ίδιο αγώνισμα με 32,82.

Πολύ καλή εμφάνιση είχε στα 100μ η Κολυμπίρη Θεοδώρα κατακτώντας τη δεύτερη θέση με χρόνο 13,28 και την τρίτη θέση στα 200μ με χρόνο 28,20.

Δεύτερος στο ακόντιο ο Σολωμός Νίκος με επίδοση 40,00. Την ίδια θέση πήρε και ο Σασλής Τάσος στα 3000μ με χρόνο 11,07 10.

Η ομάδα σκυταλοδρομίας στα 4×100 με τις αθλήτριες Κλεφτογιάννη Κατερίνα, Μπουντούλη Μαριέττα, Βρούβα Ελένη και Βαρσάμη Εβελίνα πήρε την τρίτη θέση με χρόνο 53,15.

Τρίτη στα 400μ τερμάτισε η Κοκοντίνη Μαρία με χρόνο 1,05,29.

Δυο τρίτες θέσεις είχαμε και στο ύψος με την Σβετζούρη Ξένια και Αθανασίου Δήμητρα με 1,58.