Το Μαυρομμάτι επικράτησε του Πανευβοϊκού με 59-50

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαυρομμάτι-Πανευβοϊκός 59-50

Το Μαυρομμάτι επικράτησε του Πανευβοϊκού με 59-50 πετυχαίνοντας την 2η του νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ μια αγωνιστική πριν το φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 9-13 στο 10′, με το Μαυρομάτι να προσπερνά με 1 πόντο στο ημίχρονο (33-32).

Οι παίκτες του Γερμανού με επιμέρους σκορ 13-11 στο γ’ δεκάλεπτο έκαναν το 46-43, χωρίς να αλλάζει κάτι στη συνέχεια και τους γηπεδούχους να φτάσουν στην 2η τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Σιαμανδούρας με 20 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, ενώ για τον Πανευβοϊκό ο Πάτας πέτυχε 19 (3) πόντους.

Διαιτητές: Σκούτας-Καραπαπάς (ΕΣΚΑ).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-13, 33-32, 46-43, 59-50.

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ (Γερμανός): Νικολάου 5, Σκουρτανιώτης 6, Τσιρίδης 7 (1), Χαρέμης, Γιαννάκης, Σιαμανδούρας 20, Λάμπρου 4, Πετρέσκου, Χατζής 12 (3), Κόλα 5 (1), Κοβός.

ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ (Κόντος): Μπασινάς, Πάτας 19 (3), Πετρογιάννης, Αρσενικός 4, Μπούρικας 11, Μπαραμπούτης, Χαραλάμπους 4, Μοίρος 2, Καράφυλλος, Κόντος 11, Μπαλεστερός.