Πέρασε και από την Ιστιαία o Κένταυρος Λιβαδειάς

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Πέρασε και από την Ιστιαία! Τελεθριακός-Κένταυρος Λιβαδειάς 67-80

Ο Κένταυρος Λιβαδειάς πέρασε, όπως αναμενόταν, από την Ιστιαία κερδίζοντας τον Τελεθριακό με 67-80 και συνεχίζει αήττητος τη φετινή του κούρσα στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

Η ομάδα της Λιβαδειάς καθάρισε το ματς στο β’ ημίχρονο, καθώς στο πρώτο μισό του παιχνιδιού ο Τελεθριακός με πολύ καλή απόδοση ήταν διαρκώς κοντά στο σκορ!

Πόντο-πόντο πήγαιναν οι δύο ομάδες σε όλο το πρώτο ημίχρονο, με τον Κένταυρο να μην φορτσάρει και τους γηπεδούχους να αντιστέκονται και να βρίσκουν λύσεις με τη σειρά τους στην επίθεση.

Ο αγώνας κρίθηκε ουσιαστικά στη γ’ περίοδο, όταν ο Κένταυρος πάτησε το…γκάζι, έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 13-28 ,ε πρωταγωνιστές σε αυτή την περίοδο τους Πέττα-Δημητριάδη και ξεφεύγοντας με 47-67 στο 30′ ουσιαστικά εξασφάλισε το ροζ φύλλο αγώνος επικρατώντας τελικά με 67-80.

Από τον Τελεθριακό ο Παπανικολάου πέτυχε 16 πόντους, ενώ από τον Κένταυρο Πέττας και Δημητριάδης σημείωσαν 22 και 19 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Χαϊνά-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 34-35, 47-67, 67-80.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Καραδόπουλος 13 (1), Κασσίκος 2, Παπανικολάου 16 (2), Ιωαννίδης, Τσιτούμης 4, Κουβλής Σ., Φωτητζόγλου 14, Λούκας 5 (1), Κικίδης Κ. 2, Ματάκιας 2, Κουβλής Κ.,Ιμαριάγκμπε 9.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Μάρκου): Σταμούλης, Καρφάκης 4, Κόλλιας, Γαρμπής 12 (2), Χαλβατζής 2, Πέττας 22, Κοϊτσάνος 4, Παππάς 5, Θεοφανόπουλος 3 (1), Κολιούκος 3 (1), Δημητριάδης 19 (1), Ματζιώρης 6 (1).